NAJLEPSZA KURTKA MOTOCYKLOWA TEKSTYLNA. JAK JĄ ZNALEŹĆ?

Technologie w odzieży motocyklowej w ostatnich latach poszły tak bardzo do przodu, że tekstylia stały się podstawową i najchętniej wybieraną opcją motocyklowego ubioru. Trudno się temu dziwić – materiał pozwala stworzyć kurtkę, czy spodnie, które doskonale dopasowują się do ciała, są wygodne i najczęściej sporo tańsze od skórzanych odpowiedników.

OZONE JET II

Niedroga krótka kurtka motocyklowa tekstylna zaprojektowana z myślą o lecie w mieście. Dzięki licznym panelom steel mesh zapewnia optymalną wentylację. Na wypadek deszczu wyposażona w wypinaną, wodoodporną membranę. Na łokciach i barkach znajdują się protektory. Cena: 549 zł.

Wbrew utartym opiniom, tekstylna odzież nie jest gorsza od skórzanej – często ma podobne lub nawet lepsze parametry ścieralności, wytrzymałości na rozerwanie, czy trwałości. Dodatkowo spodnie, czy tekstylna kurtka motocyklowa lepiej się układają i zapewniają większą niż w przypadku skóry swobodę ruchów.

Wśród materiałów stosowanych do produkcji kurtek tekstylnych wyróżniają się trzy: poliester, nylon i poliamid. W zależności od marki i sposobu przygotowania, mają swoje nazwy, na przykład Cordura, ballistic, ripstop. Decydując się na zakup kurtki motocyklowej tekstylnej weź pod uwagę przede wszystkim jej użyteczność dla twojej aktywności motocyklowej, zawarte technologie i poziom bezpieczeństwa.

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.