Kaski cross – mit o bezpieczeństwie?

 

kask-crossowy-enduro-offroad-airoh

  

Bardzo wiele mitów narosło wokół jazdy na motorze. Jednym z powszechniejszych jest fakt, że tego typu aktywność częściej wybierają ludzie ze skłonnościami iście niegodnymi. Jest to oczywista bzdura, a wywodzi się ona przede wszystkim od ludzi nieznających umiaru w prędkości, którzy bardzo często powodują wypadki na drogach. A kask motocyklowy z ceną niekiedy zapierającą dech w piersiach? Czy to również tylko mit wykalkulowany na większą sprzedaż tych wcale nie tanich gadżetów? Niestety wszystkich fanów teorii spiskowych muszę zmartwić. Kask na cross to obowiązkowy element wyposażenia każdego motocyklisty, który chce świadomie dbać o swoje życie, a czasami zdrowie. Kask na cross nie tylko znanych firm takich jak Airoh czy HJC zapewnia bezpieczeństwo podczas każdej przejażdżki, tej dłużej i krótszej. Wszyscy producenci kasków motocyklowych zgadzają się, że powinniśmy dbać przede wszystkim o zabezpieczenie głowy, a później zajmować się tematami obocznymi, do których zalicza się wygląd czy styl. W takim razie, dlaczego kaski na crossa są takie ważne? O tym w poniższych akapitach.

 

 kask-crossowy-enduro-offroad-airoh-wraap

 

Przede wszystkim kask offroadowy chroni twoją głowę przy upadku lub zderzeniu. Dzięki niemu szanse na odniesienie poważnych obrażeń, jak wstrząs mózgu czy krwotok wewnętrzny maleją w znacznym stopniu. Badania pokazuję, że ryzyko urazów głowy amatorów motorowej jazdy z kaskiem zmniejszają się o 69% w stosunku do ludzi jeżdżących bez nich. Podobnie ma się z ryzykiem śmierci – aż o 42% spada ryzyko utraty życia. Jak to możliwe? To proste – należy pamiętać, że kaski na cross są zaprojektowane w taki sposób, aby ich punkt największej wytrzymałości był skoncentrowany na najdelikatniejszych partiach głowy. Najpopularniejsze marki produkujące odzież i akcesoria dla motocrossowców. Firmy takie jak Fly Racing oraz IMX konfigurują swoje produkty w oparciu o wytyczne naukowe, dzięki czemu kaski na crossa przyjmują na siebie całą siłę uderzenia podczas upadku przy dużej prędkości czy zderzenia z innym uczestnikiem ruchu. Aby pozostawić głowę w stanie nienaruszonym nacisk jest rozkładany na całą płaszczyznę i w ten sposób neutralizowany. Należy pamiętać, że niebezpieczne dla życia i zdrowia są nie tylko stłuczki, ale również lecące w czasie drogi kamienie czy gałęzie, które przy odpowiednich warunkach atmosferycznych i prędkości jazdy potrafią nawet zbić przednią szybę samochodową. Bez wątpienia najlepszymi materiałami z których produkuje się kaski na cross, są wielowymiarowe włókna szklane, węglowe oraz aramidowe i organiczne. Tworzą twardą i sztywną konstrukcję, której stabilizacja jest efektywna oraz efektowna.

 

kask-crossowy-enduro-offroad-airoh

 

 

Mamy nadzieję, że chociaż tym krótkim wpisem udało się przekonać nieprzekonanych do zakładania kasku podczas jazdy motorem. Wiemy, że w XXI w. ważna jest estetyka każdej aktywności, szczególnie tej publicznej, ale wszyscy chyba się zgodzą, że lepiej wygląda się na motorze w kasku niż w szpitalu albo gorzej. Zresztą nowoczesne kaski firm Airoh, HJC,  IMX oraz Fly Racing zapewniają najwyższy standard bezpieczeństwa oraz dobrze wyglądają. Chociaż mam nadzieję, że wszyscy amatorzy dwóch kółek wiedzą, że to bezpieczeństwo jest teraz w modzie.

 

Całą ofertę naszych kasków crossowych znajdziecie tutaj: Kaski offroad

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.