Czym charakteryzują się kaski szczękowe?

 

   Każdy motocyklista wie, że komfortowa a przede wszystkim bezpieczna jazda na motorze nie może się obejść bez dobrego kasku. Czy to zawodowiec czy amator, słowem każdy powinien w pierwszej kolejności zadbać o swoje zdrowie. W końcu kask chroni głowę przy każdym upadku, zapobiega wstrząsom mózgu a w ekstremalnych przypadkach zabezpiecza przed poważnymi kontuzjami a nawet zgonem. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupiony przez kask nie tylko chronił, ale również stanowił wygodny element stroju motocyklisty. W dzisiejszym wpisie chciałbym polecić kaski motocyklowe szczękowe, dzięki którym podróż nie tylko okaże się bezpieczniejsza, ale również nieco bardziej komfortowa. Jaki komfort mogą zapewnić kaski szczękowe?

 

Kask motocyklowy szczękowy LS2 biały z blendą Dębica

 

 

 

       Na krótkie spotkania.

 

     Szybkie tankowanie na stacji paliw nie może się obejść bez równie szybkiej kawy czy hot doga. Kiedy jednak jesteśmy cali spoceni (więc nie pachniemy lawendą), po naszej twarzy spływają stróżki potu a nasze włosy prezentują się niczym niemodne już style boysbandów lat ’90 to niekomfortowo jest zdejmować kask i w całej okazałości prezentować się klientom oraz obsłudze stacji. Podobnie rzecz ma się przy bliskich, acz niespodziewanych spotkaniach chociażby na parkingach, które nie raz i nie dwa mogą rozweselić dzień. Właśnie na takie sytuacje polecają się kaski szczękowe, których główną zaletą jest podnoszona i opuszczana dolna część skorupy. Można je znaleźć w ofercie takich producentów jak Airoh, HJC czy LS2. Dzięki temu prostemu, ale sprytnemu patentowi nie będziesz musiał już za każdym razem siłować się z zakładaniem oraz zdejmowaniem motocyklowego hełmu, który swoje waży. Prosta i szybka obsługa przedniej szyby zapewnia swobodę podczas rozmowy, szybkiej konsumpcji wspomnianej już kawy z przekąską oraz zakupów w sklepie. Nie można również zapominać o potrzebie szybkiego ochłodzenia.

 

kask-szczekowy-ls2-FF902-SCOPE-debica

 

 

 

                   Kaski motocyklowe szczękowe lepsze niż wachlarze!

 

Każdy motocyklista to zna. Lato, słońce, ponad 30⁰ w cieniu, pusta droga a w głowie mapa do wyznaczonego celu. Pomimo dużych kasków i grubych kombinezonów, stary i młody wyjadacz czuje ten wiatr we włosach, przyjemne pieczenie skóry wygrzewającej się w promieniach słońca i wyobrażenie niesamowitego ochłodzenia w formie skoku do zimnego basenu/jeziora/morza, w zależności od preferencji. Niestety zwykłe kaski nie tak łatwo dopuszczają do głowy świeże powietrze, a ich zdejmowanie jest jeszcze większym problemem niż ich zakładanie. Z pomocą przychodzą kaski szczękowe, których wspomniana już mobilna przednia część pozwala na lepszą cyrkulację powietrza, które jest wprowadzane i odprowadzane przez specyficzną konstrukcje oraz ręcznie, kiedy to fan motorów postanowi odsłonić dolną część.

Przedstawione powyżej zalety, jakie niosą ze sobą kaski szczękowe to tylko ich bardzo skrócone i okrojone przedstawienie. Trzeba przede wszystkim pamięć, że kształt oraz budowa decyduje o bezpieczeństwie każdego fana motorowych wycieczek. Kaski motocyklowe szczękowe to propozycja dla tych, który lubią stawiać na wygodę oraz style, ale mają świadomość, że najważniejszym wyposażenia są elementy ochronne. Na szczęście kaski szczękowe mieszczą w sobie wszystkie wyszczególnione funkcje, a kupić je można od najlepszych producentów, jak Airoh, HJC czy LS2. Potrzebujesz, żeby ktoś Ci doradził? Zapraszamy: sklep motocyklowy KUT Motocykle Dębica ul. Profesora Gawrysia 12.

Całą ofertę naszych kasków szczękowych znajdziecie tutaj: https://kutmotocykle.pl/367-kaski_szczekowe

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.