BUTY MOTOCROSSOWE IMX X-ONE I X-TWO. PERFEKCJA I TEMPERAMENT

Motocross to nie zabawa dla miękkich. Tutaj jedzie się na krawędzi, wykorzystuje pełnię możliwości motocykla i nieustannie podejmuje ryzyko. Ochrona bierna musi być zatem bezkompromisowa, a jednocześnie nie może krępować ruchów czy ograniczać wyczucia motocykla. To od współpracy jeźdźca z maszyną zależy wynik rywalizacji.

W tak ekstremalnych warunkach sprawdzają się wyłącznie najlepsze rozwiązania – takie jak buty iMX. Dwa modele, które znalazły się w ofercie Dobrych Sklepów Motocyklowych, to perfekcyjne połączenie najlepszych doświadczeń w budowie tego rodzaju obuwia z czymś, co w motocrossie jest niezwykle ważne – wyrazistą, dynamiczną stylistyką.

Dzięki przemyślanej konstrukcji butów iMX Racing i użyciu wysokiej jakości materiałów, takich jak Microfabric, 3D mesh, buty świetnie sprawdzają się zarówno na torze MX, jak i w off-roadzie, zapewniając przy tym maksymalną ochronę. Sztywne ochraniacze z TPU i TPR chronią palce, kość strzałkową i ścięgno Achillesa, zaś syntetyczna skóra, z której wykonano buty zapewnia wytrzymałość w najtrudniejszych warunkach.

Także podeszwę zaprojektowano tak, by znosiła najbardziej ekstremalne obciążenia. Choć wykonana jest z elastycznego tworzywa, zapewnia niezrównaną wytrzymałość. Za tłumienie drgań przenoszonych na stopę odpowiada dodatkowo wkładka antywibracyjna.

Buty te zaskakują bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwem przy jednoczesnym bardzo dobrym czuciu motocykla. Poprzez odpowiednie zaprojektowanie pozostają bardzo komfortowe nawet podczas całodniowych wypadów w ciężki teren.

Za stabilizację nogi w butach iMX Racing odpowiadają cztery w pełni regulowane klamry. W okolicy stawu skokowego znalazł się specjalny przegub, który umożliwia płynny ruch stopy, przy zachowaniu jej stabilizacji. Komfort nogi zapewnia oddychająca wyściółkę 3D mesh, która na wysokości połowy łydki przechodzi w miękką piankę, co zapewnia jeszcze lepsze trzymanie nogi.

W górnej części cholewki znalazł się ściągacz, który zapobiega przedostawaniu się błota i kurzu do wnętrza buta. Dzięki zastosowaniu na wewnętrznej stronie buta zamszowej wkładki, użytkownik ma zapewnione znakomite trzymanie motocykla. Buty iMX posiadają certyfikat CE (EN 13634:2017), dostępne rozmiary: 39-47. Cena: 599 zł.

Idealnym uzupełnieniem butów iMX będą dopasowane stylistycznie i kolorystycznie kaski i gogle, dostępne w Dobrych Sklepach Motocyklowych.

źródło: http://www.dobresklepymotocyklowe.pl

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.